12/8/2023
Dostihové závodiště Pardubice
MENU

Škwor

Kdy & kde

20:30 - 22:00 Stage 1


ŠKWOR

je Sobě věrnej!

Nový singl a klip předznamenávají na podzim chystané album

Rocková parta Škwor letos slaví 2️5️ let (!) na scéně, a jak je u téhle čtyřčlenné formace zvykem, s „dárky“ pro fanoušky rozhodně šetřit nehodlá! Můžeme se těšit i na nové album! V pořadí již jedenáctou řadovku, předznamenává titulní, typicky „škwoří“ song Sobě věrnej! Pilotní singl doprovází vizuálně speciální, ale zároveň úderný klip, na který se můžete podívat zde: https://youtu.be/7-oymf0V6hc

 

„Vydání prvního singlu z nové desky je vždycky svým způsobem začátkem něčeho nového. Myslím si, že kapela a její tvorba by se měla posouvat, a to se nám, doufejme, na naší novince podařilo. Bude to však stále starý dobrý Škwor tak, jak ho znáte. Píseň Sobě věrnej jsme se rozhodli vydat jako první právě proto, že na nás od začátku působila jako typicky ‚škwoří‘ song. Chtěli jsme tak fanouškům otevřít cestu k nové desce něčím, co velmi dobře znají. Paradoxně tato píseň vznikala až mezi posledními, “ komentuje titulní skladbu a pilotní singl nového alba frontman kapely Petr Hrdlička. A k samotnéu textu, jehož je autorem, dodává: „Text Sobě věrnej významově zapadá do určitého konceptu celé desky. Písnička je o tom, že i když tě v životě může potkat cokoliv, musíš se s tím vyrovnat vždy hlavně sám. Měla by lidi nakopnout ve chvílích, kdy všechno nejde tak, jak by mělo.“

Jak už název songu napovídá, renomovaná kapela si i na novince zachovává signifikantní rukopis, který jí během čtvrtstoletí kariéry vynesl popularitu zdaleka nejen u typických rockových fanoušků. Skladbě dominuje strhující tempo, výrazná melodická linka a vždy dokonale přesvědčivý text a vokální projev Petra Hrdličky. To vše opět ve vlastní hudební produkci, tentokrát za výrazného přispění kytaristy Jana Chudana.

V razanci si se singlem ale nezadá ani doprovodný klip! Ten vznikl letos v dubnu pod režisérskou taktovkou Michala Skořepy (mj. Michal Prokop, Wohnout, Xindl X, Stroy, Imodium aj.) a kromě členů Škworu v něm svůj um předvádějí tajemní bojovníci Kendó.  „V klipu, jehož scénář jde tentokrát za námi, jsme myšlenku textu trochu rozvinuli a posunuli významově dál. V podstatě se jedná o souboj člověka se sebou samým, což v životě občas bývá to nejtěžší, “ dodává kapela k působivému klipu.

Působivé bude zaručeně i koncertní narozeninové oslavy na některém z letních festivalů, během nichž kapela zúročí bohaté zkušenosti ze svých předešlých velkých sólových koncertů, které hostila mimo jiné legendární pražská Lucerna, Incheba Arena, O2 arena nebo Forum Karlín, ale i řada dalších sálů a hal po celé republice. Budeme se na Vás těšit na festivalu Friends fest v Pardubicích 12.8.2023.